Słynne hotele w Polsce

Rynek hoteli w Polsce rozwija się w dość intensywnym tempie. Z nastaniem pandemii rozwój ten nieco wyhamował, ale dziś branża wychodzi na prostą. Hotele w Polsce można wartościować pod różnymi względami, chociażby wskazując na ich nowoczesność, klasę i położenie. I ze względu na to ostatnie przedstawimy Ci kilka fajnych regionów, w których warto się zatrzymać. 

1. Mazury

  • Hotel St. Bruno, Giżycko: Zlokalizowany nad jeziorem Niegocin, oferuje eleganckie pokoje z widokiem na jezioro.
  • Hotel Elbląg: Położony w zabytkowym budynku, oferuje luksusowe pokoje i wyjątkowy klimat.

2. Bieszczady

  • Arłamów Hotel, Ustrzyki Dolne: Położony w malowniczym otoczeniu gór Bieszczadzkich, z własnym jeziorem i kompleksem SPA.
  • Hotel Gromada Bieszczady, Polańczyk: Z widokiem na Jezioro Solińskie, oferuje komfortowe pokoje i bogate zaplecze rekreacyjne.

3. Trójmiasto

  • Dwór Oliwski City Hotel & SPA, Gdańsk: Położony w parku Oliwskim, oferuje luksusowe pokoje oraz dostęp do strefy wellness.
  • Hotel Gdańsk Boutique: Znajduje się w zabytkowej kamienicy na Długim Targu, oferując elegancję i wygodę.

4. Zakopane i Tatry

  • Hotel Nosalowy Dwór, Zakopane: Luksusowy hotel w stylu góralskim, oferujący widoki na Tatry i nowoczesne udogodnienia.
  • Aries Hotel & Spa, Zakopane: Nowoczesny obiekt z eleganckimi pokojami i dostępem do strefy wellness.

Przygotowaliśmy również dla Ciebie bardziej szczegółowe propozycje, które warto odwiedzić i doświadczyć magii tych pięknych i malowniczo położonych miejsc.

Hotel Pałac Alexandrinum

Ten piękny obiekt to nie tylko hotel jest to wyjątkowe miejsce, w którym przeplata się bogata historia ze współczesnością. Położony jest z dala od miejskiego zgiełku, na terenie 12 hektarowego zabytkowego parku, niedaleko granicy Warszawy. Dokładnie jest oddalony od niej o 13 km, a znajduje się w miejscowości Krubki-Górki. 

Niegdyś po parku w towarzystwie pięknych kobiet przechadzał się Car Alexander I – syn ostatniego króla Polski, Stanisława Augusta Poniatowskiego a później major Henryk Dobrzański. Szeroki wybór atrakcji w hotelu oraz jego okolicy umożliwia Gościom różnorodne formy spędzania wolnego czasu. Podczas pobytu można zrelaksować się w eleganckim SPA, skorzystać z basenu, jacuzzi i sauny a w parku czeka na nas klimatyczny grill czy przyjazny dla dzieci plac zabaw. To tylko nieliczne atrakcje, Hotel Pałac Alexandrinum uwodzi pięknym zabytkowym stylem, komfortem i elegancją na każdym kroku. Posiada również stylową restaurację z bogactwem smaków, ekskluzywną kawiarnię, a nawet klub nocny. 

To wszystko dopełnia nowocześnie urządzone, komfortowe 48 pokoi oraz 6 domków usytuowane tuż obok lasów i łąk. Co ważne jest przyjazny dla zwierząt, nie ma potrzeby rozstawać się ze swoim pupilem. Znajdziecie tu również pałacową stajnię. Ten 4-gwiazdkowy hotel podczas pobytu oferuje niezmierne doznania prestiżu.

Hotel Arłamów w Bieszczadach

Hotel znajduje się w jednym z najpiękniejszych regionów górskich w Polsce. Położony jest w otoczeniu przyrody, co sprawia, że jest to idealne miejsce dla miłośników spokoju, pięknych krajobrazów i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Uważany jest za jeden z najnowocześniejszych na Podkarpaciu obiektów wypoczynkowych. 

Usytuowany jest na szczycie wzgórza, skąd rozciąga się wspaniały widok na Góry Sanocko-Turczańskie i Bieszczady. Jako jedyny posiada własne lotnisko, taras widokowy, strefę spa. Może pochwalić się również trzema restauracjami gastronomicznymi, serwującymi dania zarówno kuchni regionalnej, jak i międzynarodowej. W zanadrzu posiada ponad 200 pokoi. Do tego zapewnione są różnorodne rozgrywki i atrakcje, w tym wycieczki piesze i rowerowe. Dzięki zachowanej stylistyce luksusu lat 70 i 80 na każdym kroku Goście znajdują odniesienia do wyjątkowej historii tego miejsca. 

Ten 4-gwiazdkowy przodujący hotel, zwłaszcza w tym malowniczym miejscu stawia na innowacyjne rozwiązania ekologiczne. Lokalizacja kompleksu ma niezwykłą zaletę, mianowicie pozwala odciąć się od szumu świata i odpocząć wśród pięknych krajobrazów.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content